Konferencja „Fizjoterapia, rehabilitacja koni oraz sposoby zapobiegania kontuzjom” to pierwsza w Polsce konferenecja, która poruszy tak wiele tematów z dziedzin mających bezpośredni wpływ na przebieg rehabilitacji u koni. Naszą główną ideą jest edukacja z szeroko pojętego zakresu fizjoterapii. Konferencja kierowana jest głównie do lekarzy wetereynarii, fizjoterapeutów koni, zoofizjoterapeutów, masażystów, kowali, techników weterynarii, hodowców, jeźdźców ale także użytkowników oraz miłośników koni. Konferencja będzie cyklicznym corocznym eventem, który mamy nadzieję wpisze się na stałe w grafik każdego koniarza. Nasi goście to wybitni specjaliści, każdy w swojej dziedzinie, Już wkrótce przedstawimy Wam ich sylwetki a także dokładny plan całej konferencji. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia.
IDEA KONFERENCJI
Główną ideą konferencji jest poszerzanie świadomości z zakresu potrzeby stosowania fizjoterapii u koni a także uświadamianie jak ogromny wpływ na przebieg rehabilitacji u koni ma właściciel konia poprzez odpowiednie „prowadzenie” konia na co dzień.
Konferencja odbywać się będzie co roku w terminie wrześniowym, chcemy aby zagościła na stałe w kalendarzu jeździeckim. Skierowana jest głównie do lekarzy weterynarii, zoofizjoterapeutów, fizjoterapeutów koni, masażystów koni, trenerów, hodowców, ale także użytkowników oraz miłośników koni.
Chcemy aby wykładowcami naszej konferencji byli przede wszystkim polscy specjaliści – aby po skończonej konferencji była możliwość kontaktu z wykładowcami w celu poszerzenia wiedzy bądź skorzystania z ich usług. Naszą ideą jest „budowa bazy” najlepszych polskich specjalistów w różnych dziedzin, których praca wzajemnie się uzupełnia oraz ma wymierny wpływ na faktyczny przebieg rehabilitacji u koni.
Na tegorocznej konferencji planujemy wykłady z następujących tematów:
Sobota :
- wpływ żywienia na przebieg rehabilitacji
- wpływ kucia ortopedycznego na przebieg rehabilitacji wybranych schorzeń
- weterynaryjne aspekty w przebiegu fizjoterapii oraz rehabilitacji
- psychologia treningu koni jako podstawa rehabilitacji
Niedziela część wykładowo – pokazowa na hali
- lonżowanie jako niezbędny element rehabilitacji
- dobrze dobrane siodło jako podstawa rehabilitacji w planie treningowym
- trening z ziemi oraz wykorzystanie „metod naturalnych” jako niezbędny element rehabilitacji
- naturalne rozczyszczanie kopyt jako niezbędny element rehabilitacji wybranych schorzeń
W trakcie każdej edycji konferencji będziemy omawiać jedno wybrane zagadnienie bardziej szczegółowo – w tegorocznej edycji tematem tym są kopyta – chcemy przedstawić dwie strony medalu zarówno kucia jak i rozczyszczania naturalnego. Zagadnienie od zawsze bardzo sporne, budzące wiele kontrowersji. Chcemy aby uczestnicy konferencji mogli po usłyszeniu racji z obydwu stron sami mogli dokonać wyboru: jaki sposób prowadzenia kopyt jest dla mojego konia obecnie najlepszy.
Plan konferencji – wstępnie ustalone godziny:
Sobota 9 września 2017 – sala w hotelu Agro we Wrocławiu ulica Zwycięska 4 (obok Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych)
Rozpoczęcie godzina 10.00 – rozpoczęcie konferencji
- 10.15 – 11.45 wykład
- 12.00 – 13.30 wykład
- 13.30 – 15.30 przerwa obiadowa
- 15.30 – 17.00 wykład
- 17.30 – 19.00 wykład
Niedziela 10 września 2017 – hala Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice
- 9.00 rozpoczęcie
- 9.15 – 10.45 wykład
- 11.00 – 12.30 wykład
- 12.30 – 14.30 przerwa obiadowa
- 14.30 – 16.00 wykład
- 16.30 – 18.00 wykład
- 18.00 – oficjalne zakończenie
Więcej informacji
http://szkolafizjoterapiikoni.pl/index.php/pl/projekty/konferencja