Get Adobe Flash player

XII Dni Huculskie

Między 15 a 17 września 2006 roku odbyły się XII Dni Huculskie. Tegoroczna impreza odbyła się w pięknym słońcu. Lepszej pogody nie można było sobie wymarzyć. Po raz pierwszy spod kopyt koni nie tryskało błoto.

W piątek odbył się przegląd hodowlany, który był pierwszą częścią Ogólnopolskiego Czempionatu Użytkowego Koni Rasy Huculskiej. Zaprezentowano 39 koni należących do 12 hodowców. Czempionami zostały: w kategorii ogierów – ogier Powiew, wystawiony przez SKH Gładyszów, w kategorii klaczy – klacz Libra, również wystawiona przez Gładyszów. Wiceczempionami zostały: ogier Sułtan, wystawiony przez Tadeusza Wrześniaka, i klacz Wega, wystawiona przez Krzysztofa Chomicza.
W sobotę już od godz. 6 rano rozpoczęły się zawody w kolejnych konkurencjach. W maratonie wystartowało 6 zaprzęgów, a w ścieżce huculskiej – 40 zawodników. Ciekawy program i wspaniała pogoda pozwoliły ponad 2000 widzów oglądać nie tylko zawody, lecz i specjalne pokazy konne.
W tym dniu nastąpiło oficjalne otwarcie XII Dni Huculskich, w którym uczestniczyli goście honorowi, a wśród nich senator RP Stanisław Kogut, przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Moderniazacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, goście z Aggteleki Nemzeti Park na Węgrzech oraz przedstawiciele władz samorządowych i administracji.

Jest to fragment artykułu, aby przeczytać pełny tekst zapraszamy do zakupu kwartalnika „Hodowca i Jeździec” Rok IV nr 4 (11) 2006.
Pismo dostępne jest w Okręgowych / Wojewódzkich Związkach Hodowców Koni, Biurze PZHK, za pośrednictwem prenumeraty oraz w wybranych sklepach jeździeckich.Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage