Get Adobe Flash player

Wystawy sprzedaże ogierów zimnokrwistych w roku 2005, cz. 2

Marian Budzyński, Wiesław Niewiński, Wojciech Ganowicz

Hodowcy ze Związku Lubelskiego spotkali się już kolejny raz na wystawie ogierów zimnokrwistych na terenie Stada Ogierów w Białce, zapewniając tym samym doskonałe warunki do przeprowadzenia takiej imprezy. Do katalogu wpisano 20 sztuk, mniej niż w poprzednich latach. Do oceny przedstawiono 17 ogierów, z których 11, tj.64,7%, uzyskało 80 i więcej punktów bonitacyjnych. Cała stawka charakteryzowała się następującymi wymiarami: 161,1-226-27,4 cm i średnią bonitacją 80,5 pkt. Dziesiątka najlepszych uzyskała wysoką ocenę – 81,6. Bonitacja i wskaźniki biometryczne upoważniają do stwierdzenia, że prezentowane w Białce ogiery były w pożądanym typie współczesnego konia zimnokrwistego, chociaż pochodziły z różnych rejonów kraju. Hodowcy lubelscy od lat wykupują dobre źrebięta ogierki z województw bardziej zaawansowanych w hodowli koni tej rasy, odchowują je i w wieku 2,5 roku sprzedają podczas swojej aukcji. Z własnej hodowli było 7 sztuk.

zdj. Andrzej Kopczyk

Jest to fragment artykułu, aby przeczytać pełny tekst zapraszamy do zakupu kwartalnika „Hodowca i Jeździec” Rok IV nr 2 (9) 2006.
Pismo dostępne jest w Okręgowych / Wojewódzkich Związkach Hodowców Koni, Biurze PZHK, za pośrednictwem prenumeraty oraz w wybranych sklepach jeździeckich.Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage