Get Adobe Flash player

Wystawa w Jedlni

Jacek Hebda

Jedlnia Letnisko to niewielka położona na skraju Puszczy Kozienickiej miejscowość w powiecie radomskim, w której blisko pół wieku temu odbyła się pierwsza regionalna wystawa koni hodowlanych, zorganizowana przez Okręgowy Związek Hodowców Koni.

Pamięć o tym wydarzeniu, kładącym podwaliny pod zasady hodowlanej rywalizacji i przyszłe sukcesy hodowców ziemi radomskiej, była inspiracją do podjęcia przez Radomski Oddział Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Warszawie wysiłku zorganizowania w tym miejscu imprezy o podobnym charakterze w celu prezentacji aktualnego dorobku i postępu hodowlanego w szczególnie ulubionej na tym obszarze rasie koni, jaką jest rasa polski koń zimnokrwisty.

Wystawa została objęta honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, a dzięki uprzejmości gospodarza ośrodka Ryszarda Różańskiego udało się w obiektach stajennych i na placu wystawowym zaprezentować ponad trzydzieści klaczy i ogierów, które poddane zostały wnikliwej ocenie przez trzyosobową komisję w składzie: Edward Pawlin – emerytowany, wieloletni kierownik OZHK w Radomiu, który pełnił funkcję przewodniczącego, oraz kierownik biura OZHK w Kielcach Wojciech Semik i gł. specjalista OZHK w Lublinie Andrzej Kosior. Zgodnie z regulaminem oceniano w skali od 1 do 10 pkt. następujące cechy prezentowanych koni: typ, pokrój, ruch oraz kondycję, pielęgnację i ogólne przygotowanie konia do wystawy.Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage