Get Adobe Flash player

Tradycyjne powożenie

Już za niespełna kilka dni, 20-21 lipca tego roku odbędzie się, po raz pierwszy w Polsce, Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia, nad którym patronat medialny objął Hodowca i Jeździec.

Impreza została przyjęta do oficjalnego kalendarza konkursów AIAT (Association Internationale d’Attalage de Tradition), a prezes AIAT baron Christian de Langlade, który sam wielokrotnie powoził konkursach międzynarodowych, będzie jednym z jurorów.

Na dzień dzisiejszy swój udział zapowiedziało siedem ekip zagranicznych. Napłynęły również zgłoszenia od ok. 14 polskich uczestników. Dla umożliwienia startu jak największej liczby zaprzęgów zgłoszenia będą przyjmowane do ostatniej chwili.

Inicjatorem oraz współorganizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Miłośników Powozów i Zaprzęgów, które od kilkunastu lat organizuje prelekcje, szkolenia, wyjazdy do największych kolekcji powozów w Europie.

Tym razem zaprasza Państwa na magiczny weekend w Książu.

Po sobotnim konkursie prezentacji odbędzie się pokaz koni śląskich, uroczysta kolacja, nocne zwiedzanie podziemi zamku Książ. W niedzielę od godziny 9 będziemy podziwiali zaprzęgi w przepięknej scenerii parku, zamku i Stada, a po południu w ostatnim konkursie zręczności powożenia na hipodromie. W trakcie zawodów oprócz doznań wizualnych będzie można wysłuchać wielu informacji dotyczących tradycji powożenia.

Zainteresowanych startem prosimy o kontakt w celu weryfikacji prawidłowego doboru pojazdów, uprzęży, strojów, oraz udzielenia wszelkiej pomocy związanej z udziałem w konkursie. Jeśli zainteresowani z jakichś powodów nie będą mogli uczestniczyć w zawodach, to zapraszamy ich w charakterze kibiców. Gwarantujemy fantastyczne widowisko w pięknej scenerii zamku Książ, a przy tej okazji będzie można poznać zasady rozgrywania konkursu.

Jestem głęboko przekonany o tym, że ruch tradycyjnego powożenia znajdzie w Polsce wielu zwolenników. Potrzebny jest tylko czas i konsekwencja działań.

Więcej informacji o wydarzeniu na: www.tradition.com.pl

Ireneusz Kozłowski

Tradycyjne powożeniePartner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage