Get Adobe Flash player

Próby dzielności ogierów 2005 – podsumowanie

Janusz Lawin

Próby dzielności ogierów młodych rozpoczęto naborem ogierów małopolskich na początku stycznia. Odbywało się to w SO Białka i SO Bogusławice. Stawka w SO Białka była bardzo zróżnicowana, wiele było tam ogierów, które nie spełniły warunków przyjęcia do zakładu treningowego. Wśród prezentowanych koni wyróżniły się konie z SK Janów Podlaski przygotowywane w SO Białka przez pana D. Sulowskiego. Ostatecznie do treningu zakwalifikowano 29 ogierów, z których do próby przystąpiło 28. Jeśli chodzi o pochodzenie tych ogierów, to trudno dokonać analizy i oceny stawek po jednym ogierze, ponieważ tylko 4 młode ogiery pochodziły po francuskim ogierze xo Vis Versa. Z pozostałych – 2 po słynnym ogierze Arcus xx, 2 – po og. Banita, 2 – po og. Barok, 3 – po og. Emetyt i 2 – po importowanym z Francji og. Ryon d’Anzex.

Jest to fragment artykułu, aby przeczytać pełny tekst zapraszamy do zakupu kwartalnika „Hodowca i Jeździec” Rok IV nr 1 (8) 2006.
Pismo dostępne jest w Okręgowych / Wojewódzkich Związkach Hodowców Koni, Biurze PZHK, za pośrednictwem prenumeraty oraz w wybranych sklepach jeździeckich.Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage