Get Adobe Flash player

Parkury, cz. 7 – Odległości między przeszkodami

Krzysztof Koziarowski, Łukasz Jankowski

Zadania oparte na odległościach pomiędzy przeszkodami są jednym z czterech głównych czynników kreujących ostateczny poziom trudności toru przeszkód. Jeźdźcy pieszo przemierzający przed konkursem parkur, mierzący krokami odległości, często zatrzymujący się przed przeszkodami, stojący w skupieniu, wymieniający między sobą spostrzeżenia – to obraz wpisany w pejzaż każdych zawodów w skokach przez przeszkody. Punkt odbicia, miejsce lądowania, kierunek od czy do rozprężalni, podłoże elastyczne czy twarde, teren płaski czy też nachylony, ilość kroków galopu – to przedmiot rozważań opracowujących strategię przejazdu. Bez przygotowania jasnej koncepcji jazdy w dystansach pomiędzy przeszkodami i jej konsekwentnej realizacji podczas startu w konkursie nie ma co marzyć o sukcesie na profesjonalnie zbudowanym torze przeszkód.

Jest to fragment artykułu, aby przeczytać pełny tekst zapraszamy do zakupu kwartalnika „Hodowca i Jeździec” Rok IV nr 1 (8) 2006.
Pismo dostępne jest w Okręgowych / Wojewódzkich Związkach Hodowców Koni, Biurze PZHK, za pośrednictwem prenumeraty oraz w wybranych sklepach jeździeckich.



Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage