Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok IV Nr 1 (8) 2006’

Szanowni Państwo

Agnieszka Hyjek

Jakże odmienny nastrój od tego, jaki panował podczas naszego ostatniego spotkania! Czytaj dalej »

Wspomnienie o Konstantym Karłowskim

Marek Urbaniak

W wiosennym wydaniu Hodowcy i Jeźdźca nr 1 (6) ukazał się artykuł o ośrodku hodowli konia zimnokrwistego prowadzonym przez dyr. mgr inż. Konstantego Karłowskiego w Stacji Hodowli Roślin Dunowo pod Koszalinem. Osiągnięć hodowlanych nie będę powielał, opisał je Karłowski jr we wspomnianym artykule. Ten artykuł w fachowym czasopiśmie wydawał się być uhonorowaniem działalności hodowlanej i sprawił Mu prawdziwą satysfakcję, gdyż za nic miał zaszczyty. Zaszczytem było dla Niego uznanie fachowego gremium lub zwycięstwo stawki koni na wystawie hodowlanej. Czytaj dalej »

Bliżej europy, bliżej świata…

Magdalena Porzeczkowska

Co to takiego WBFSH? World Breeding Federation for Sport Horses na obecną chwilę jest jedyną międzynarodową federacją Ksiąg Stadnych Konia Sportowego, która zrzesza 49 światowych związków hodowlanych i współpracuje z 5, w tym z PZHK. Zajmuje się dostarczaniem oficjalnych informacji na temat Ksiąg Stadnych, rodowodów, rankingów hodowlanych, przeprowadza analizy i prowadzi statystykę. Jest swoistym łącznikiem pomiędzy hodowcami, a Międzynarodową Federacją Jeździecką. Czytaj dalej »

Zmiany w kwalifikacjach ogierów do ZT 2006

W wielu krajach rozwiniętych pod względem hodowli koni wierzchowych wieloetapowe kwalifikacje ogierów przedstawianych do uznania (a później sama próba) są wydarzeniem wśród hodowców. Czytaj dalej »

Sprawozdanie z prac Zarządu w 2005 r

Ostatnie sprawozdanie z prac władz statutowych PZHK ukazało się w piątym numerze naszego kwartalnika, dlatego z pewnym opóźnieniem, za które przepraszamy, przedstawiamy naszym Czytelnikom sprawozdanie z działalności w 2005 r. Czytaj dalej »

Spotkanie Światowej Federacji Hodowców Koni Sportowych WBFSH – Bruksela 2005

Dorota Lewczuk, Andrzej Stasiowski

Tegoroczne spotkanie Światowej Federacji Hodowców Koni Sportowych odbyło się w Brukseli w dniach 2-4 grudnia 2005 roku. Czytaj dalej »

Identyfikacja koni i systemy edukacyjne przedstawione na Międzynarodowej Konferencji Zootechnicznej – EAAP 2005

Dorota Lewczuk

Międzynarodowa Federacja Zootechniczna, organizująca konferencje od 56, lat w roku 2006 zorganizowała coroczne spotkanie w Uppsali w Szwecji. Czytaj dalej »

Powozy i pojazdy konne, cz. 3. Ażeby nie trzęsło

Andrzej Jankowiak

Koło kołem się toczy i w tym miarowym rytmie toczących się kół zakończyliśmy nasze dywagacje na temat kół właśnie. Aż trudno sobie nieraz wyobrazić, jak ten drewniany wynalazek zmienił i zdynamizował ludzkie życie. Czytaj dalej »

Nematodozy koni. Choroby pasożytnicze wywoływane przez robaki obłe, cz.1

Grzegorz Nowak

[…] Na skutek usadowienia się wnętrzaków młodocianych postaci w jakimkolwiek narządzie, lub innej części ciała, prawidłowy bieg życia zostaje naruszony, wywiązuje się stan chorobowy ogólny, albo też danego narządu, czyli powstaje choroba – nosząca nazwę wspólną z nazwą danego pasożyta. Czytaj dalej »

Biuro Obsługi Klienta

Jan Skoczylas

W dzisiejszych czasach, kiedy popsuje się jakiś sprzęt elektroniczny, dzwoni się do Biura Obsługi Klienta. Operator BOK identyfikuje klienta, próbuje zdefiniować problem i podać rozwiązanie. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage