Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok III Nr 2 (7) 2005’

Regulamin rozgrywania Mistrzostw Polski Młodych Koni w 2005 r.

POSTANOWIENIA OGÓLNE Czytaj dalej »

Schyłek lata 2005 roku

Agnieszka Hyjek

Szanowni Państwo,

Chyba dla odstraszenia smętnej wizji końca lata, aura obdarza nas rozkosznym ciepłem. Czytaj dalej »

Parkury, cz. 6 – Optyka przeszkody

Krzysztof Koziarowski, Łukasz Jankowski

W obecnych czasach komercjalizacja sportu wymusza również i na organizatorach zawodów jeździeckich zapewnienie przekazu medialnego z wydarzeń, które mają miejsce na parkurze. Czytaj dalej »

Noblesse oblige

Anna Nowicka-Posłuszna

Koń należy do najbardziej pożytecznych zwierząt na świecie. Odegrał ogromną rolę w rozwoju gospodarczym i kulturotwórczym człowieka, był współtwórcą cywilizacji. Czytaj dalej »

Mistrzostwa Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu – Książ 2005

Anna Cuber

Ujeżdżenie to istota wszystkich dyscyplin jeździeckich i nie jest to czcze stwierdzenie. Bez ujeżdżenia nawet koń o ogromnych możliwościach skokowych nie osiągnie znaczących sukcesów, nie wspominając o WKKW, gdzie sprawdzian ujeżdżeniowy jest jedną z obowiązkowych prób. Czytaj dalej »

IV Czempionat Koni Zimnokrwistych w Kętrzynie

Dorota Waraksa

W dniach 23-24 lipca już po raz dziewiąty Stado Ogierów w Kętrzynie stało się miejscem dorocznego święta koni zimnokrwistych. Czytaj dalej »

Konie śląskie

Janusz Lawin

Przedstawiając współczesne konie śląskie należy cofnąć się kilkaset lat wstecz i powiedzieć kilka słów o warunkach, które tę rasę ukształtowały. Czytaj dalej »

Koń rasy wielkopolskiej

Anna Nowicka-Posłuszna, Marek Żuławski

Kolebką hodowli koni rasy wielkopolskiej jest niewątpliwie Wielkopolska, a więc tereny, które przez przeszło 130 lat były pod okupacją niemiecką, ale zawsze do Polski należały. Czytaj dalej »

Konie małopolskie

Krzysztof Kordalski

Początki małopolskiej rasy koni sięgają wieku XVII, ale oficjalnie pojawiła się ona 27 grudnia 1962r, kiedy to ukazało się Rozporządzenie Ministra Rolnictwa dotyczące prowadzenia ksiąg zwierząt zarodowych. Rok później wydrukowano I tom księgi stadnej. Czytaj dalej »

Zaszczytny doktorat

prof. dr hab. Jerzy Strzeżek

Z prawdziwą radością środowisko hodowców koni w Polsce przyjęło podaną do publicznej wiadomości drogą mass-mediów wiadomość o nadaniu Profesorowi dr hab. Kazimierzowi Kosiniakowi-Kamyszowi tytułu Honorowego Profesora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage