Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok XII Nr 1 (40) 2014’

Na Nowy Rok

Zbigniew Jaworski, Prezes PZHK

Wydarzenia roku 2013 już za nami, a przed nami to, co zaplanowaliśmy na 2014, jak również to, co się wydarzy, a czego nie planowaliśmy. Czytaj dalej »

Bo koń musi biegać! Grubas też!

Marzena Woźbińska

W mniemaniu przeciętnego gospodarza częste i obfite karmienie oznacza zdrowie fizyczne konia. Najlepiej jak zwierzę ma masywny kark z tzw. grzebieniem tłuszczowym, szeroką kłodę i rozłupany zad. Taki zimnokrwisty koń wygląda na zdrowego i po prostu łapie za oko. Czytaj dalej »

W pełnej formule…

Sławomir Pietrzak

Po raz kolejny w Strzegomiu (27-29 września) rozegrano finał Mistrzostw Polski Młodych Koni (4-6-letnich) we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Czytaj dalej »

Okresowy rachunek sumienia

Monika Słowik

30 listopada 2013 r. odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczy PZJ. Zjazd miał miejsce w rok po wyborach Zarządu i Rady oraz półtora roku po zatwierdzeniu nowego statutu Związku. To właśnie zgodnie z nowym statutem zjazdy sprawozdawcze mają się odbywać corocznie, a zjazd sprawozdawczo-wyborczy raz na cztery lata. Na zjazdach sprawozdawczych przedstawiane są sprawozdania merytoryczne Zarządu, Rady Związku oraz poszczególnych ciał kolegialnych PZJ, a także sprawozdanie finansowe. Czytaj dalej »

Equestrian Sports Quo Vadis?

Łukasz Jankowski

Po raz pierwszy zorganizowane w Akwizgranie od 3 do 5 grudnia ogólnoświatowe forum dotyczące dalszych kierunków rozwoju jeździectwa przyniosło kilka istotnych konkluzji. Ulrich Kasselmann, Hanfried Haring, Isabell Werth, Ludger Beerbaum, John Madden oraz kilka innych postaci reprezentujących dynamicznie rozwijające się regiony świata przedstawiło swoje spostrzeżenia w kontekście współczesnych wyzwań stojących przed jeździectwem. Czytaj dalej »

Kwiatek & Kwiatek, czyli XVI Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi Bogusławice 6-8.09.2013 r.

Piotr Helon

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi odbyły się kilka dni po powrocie z MŚ w Topolczankach, jednak wszyscy, którzy mieli uczestniczyć w MP, stawili się w Bogusławicach, gdzie oprócz mistrzostw rozgrywano zawody krajowe. Były to także ostatnie kwalifikacje do MPMK. Czytaj dalej »

Mało, mało, coraz mniej…

Paulina Peckiel

Ci, którzy śledzą coroczne kwalifikacje ogierków huculskich do hodowli, z pewnością zauważyli, że co roku sytuacja jest bardziej niepokojąca. Poprzednie dwa sezony wydawały się najgorsze od wielu lat, jednak rok 2013 znów zaskoczył Komisję Oceny. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage