Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok II Nr 2 (3) 2004’

XXIII Walny Zjazd Polskiego Związku Hodowców Koni

W dniach 17 – 18 maja 2004 r. odbył się w Warszawie XXIII Walny Zjazd Polskiego Związku Hodowców Koni. Zjazd cieszył się dużą frekwencją zarówno wśród uczestników pełniących funkcje w ramach struktur PZHK, jak też zaproszonych gości. Czytaj dalej »

Furioso – Przedświty

lek. wet. Adam Jończyk

Wpływ na ukształtowanie koni małopolskich miały rożne szczepy i rody (jak Shagya, Dahoman, Gidran), wywodzące się od ogierów czystej krwi arabskiej, angloaraby francuskie -pochodzące od przodków czystej krwi arabskiej i pełnej krwi angielskiej- oraz Furioso- Przedświty, których przodkami były głównie ogiery pełnej krwi angielskiej. Czytaj dalej »

X Międzynarodowe Zawody Jeździeckie – Wrocław 2004

Marta Staszczak

Pod biało-czerwoną banderą

W dniach 28 – 30 maja 2004 roku we Wrocławiu, na Hipodromie im. Kawalerii Polskiej na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych rozegrały się X Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. Z trwających przez te trzy dni konkursów najważniejszy był ostatni – Grand Prix, który stanowił eliminację do Pucharu Świata dla zawodników z Centralnej Ligi Europejskiej. Na zawodach zjawiła się rekordowa liczba 83 jeźdźców wraz ze 180 końmi z siedmiu państw: Czech, Słowacji, Rosji, Estonii, Łotwy, Turcji i oczywiście Polski. Organizatorem zawodów był Wojskowy Klub Jeździecki „Śląsk” Wrocław. Czytaj dalej »

Wzrost i rozwój źrebiąt

dr Anna Nowicka-Posluszna, Magdalena Zubehoer

Przyszła wartość użytkowa konia- a więc jego zdrowie, wytrzymałość, odporność, dzielność, płodność, cechy charakteru – uzależnione są w dużej mierze od następujących czynników: klimatu – wysokości n.p.m., związanego z tym ciśnienia, wilgotności, nasłonecznienia i temperatury, wietrzności, zasobności gleby. Czytaj dalej »

Kronika wiosna 2004

Pan Koniuszy

fot. Agnieszka Nowak, SO Łobez 2003

1 marca 2004 pożegnaliśmy z głębokim żalem naszego wieloletniego przyjaciela, koniuszego Kazimierza Szuraja. Jak trudno jest powiedzieć to wszystko, co odczuwamy zdając sobie w pełni sprawę, że pochowaliśmy jakąś cząstkę każdego z nas. Czytaj dalej »

W trosce o jasność języka hipologicznego

Roman Krzyżanowski

…stanówka ogierem xom,
bon. 81 pkt. gniady, 167-185-21 cm
Rodowód: Jongleur xx, Amok xo, Andrus xo
Ułus xo, Sajajio xx, Nearco xx, Aquino xx
Typ: oo, linia xx, skoki: C, ujeżdżenie: N
woj. śląskie tel. ……………………..

Czytaj dalej »



Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage