Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok VIII Nr 2 (25) 2010’

Potrzebujemy wariatów

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Opowiadał mi całkiem niedawno pan mgr Władysław Byszewski, jak będąc członkiem kadry narodowej skoczków – obok m.in. Mariana Babireckiego, Mariana Kowalczyka, Andrzeja Kobylińskiego i Jana Nowaka pod wodzą trenera Jana Mossakowskiego- przez szereg lat brali udział w zawodach CHIO w Akwizgranie. Czytaj dalej »

Mazurek dla Mazurka

Rozmawiał: Michał Wierusz-Kowalski

O pasji, woli walki, szansie na sukces w USA i odradzaniu się zaprzęgów w Polsce rozmawiamy z Piotrem Mazurkiem – 24. w rankingu światowym powożącym w Mazurek Horse Team, jedynym polskim zespole nominowanym w dyscyplinie powożenia zaprzęgami czterokonnymi do uczestnictwa w Olimpiadzie Jeżdzieckiej Alltech FEI World Equestrian Games, Kentucky 2010. Czytaj dalej »

Koń zaprzęgowy – polski produkt eksportowy

Tadeusz Kodź

Konie sportowe hodowli polskiej, w dodatku użytkowane przez zagranicznych jeźdźców, na tle ogromnej liczby koni biorących udział w globalnym współzawodnictwie sportowym stanowią relatywnie niewielki procent. Czytaj dalej »

Dlaczego indeks wartości użytkowej, cz. 1

prof. Szczepan Chrzanowski

Do oceny końcowych wyników testu 100-dniowego może być stosowany indeks wartości użytkowej (IWU) lub ocena indywidualna – czyli suma uzyskanych punktów. Indeks obiektywizuje oceny uzyskane przez konie wzakładach treningowych, pozwala na ich bardziej miarodajną ocenę. Czytaj dalej »

Co przyniesie nam sezon 2010?

Tomasz Mossakowski

Początek roku 2010 okazał się trudny dla jeździectwa. Zaczęło się od znacznego zmniejszenia dotacji Ministerstwa Sportu – blisko 20 proc. Obfite opady śniegu i silny mróz spowodowały, że mimo znacznych wysiłków organizatorów wiele zawodów trzeba było odwołać. Wpływ na frekwencję może też mieć opóźniony efekt zeszłorocznego kryzysu gospodarczego. Jednak sezon się zaczął i spróbujemy, by dobrze się potoczył. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage