Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok VII Nr 4 (23) 2009’

Przyjdzie walec i wyrówna…?

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Kiedy z końcem ubiegłego roku z inicjatywy grupy osób (pośród której znalazłem się i ja) zaczęła kiełkować myśl, która w rezultacie zaowocowała akcją na rzecz ratowania upadających ośrodków państwowej hodowli zarodowej, sądziliśmy, że spotka się ona z jednoznacznym i szerokim poparciem. Czytaj dalej »

Oddzielić ziarno od plew

Roman Krzyżanowski

Ocena młodych koni pod względem ich przyszłej wartości użytkowej jest bardzo trudna i wymaga ze strony sędziów ogromnego doświadczenia hodowlanego i trenerskiego. Czytaj dalej »

Jubileusz pod dębami

Zbigniew Jaworski

Tegoroczna Tarpaniada 2009 to jednocześnie jubileuszowa X Tarpaniada, a tym samym X Krajowa Wystawa Koników Polskich, która odbyła się w dniach 25-26 lipca br., podczas obchodów 180-lecia Stada Ogierów w Sierakowie. Czytaj dalej »

Sieraków świętował 180-lecie

Anna Kapała

W dniach 25 i 26 lipca Stado Ogierów w Sierakowie obchodziło 180-lecie swego istnienia. Imprezie tej towarzyszyła X Tarpaniada, uroczystość poświęcenia sztandaru Powiatowego Koła Hodowców Koni w Międzychodzie oraz XX Memoriał Kazimierza Nowickiego. Czytaj dalej »

Olimpijskie wyzwania, cz. 1

Marcin Szczypiorski

Minął ponad rok od zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Hongkongu (Pekinie). 
Igrzysk, które dla polskiego jeździectwa były pomyślne. Choć 19. miejsce Pawła Spisaka na Weriuszu we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz 23. miejsce Michała Rapcewicza na Randonie w ujeżdżeniu trudno nazwać sukcesem. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage