Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok VII Nr 3 (22) 2009’

Concordia parvae…

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Oczywiście! Ktoś powie, że to prawda tak stara jak świat, przez co dziś już zbanalizowana do stopnia… szkoda gadać. Jednak czy na pewno? Zastanówmy się nad tym w gronie, które stanowi krąg czytelników „Hodowcy i Jeźdźca”, i zróbmy to bez ambicji uzdrowienia całego świata. Aby rzecz nie stała się niemożliwa, ograniczmy czasoprzestrzeń dywagacji do bieżącego sezonu sportowo-hodowlanego. Czytaj dalej »

Dzień Zubera, czyli XII Narodowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej

Ewelina Cześnik

To, co się działo w Białce w dniach 6 i 7 czerwca 2009 roku, najlepiej obrazuje opinia komisji oceniającej konie na tym pokazie. Otóż przedstawiony materiał hodowlany uzyskał bardzo wysoką ocenę zarówno za typ, budowę i ruch, jak i za kondycję, pielęgnację i sposób prezentowania koni. Czytaj dalej »

Sieraków najstarsze Stado Ogierów na ziemiach polskich

Anna Nowicka-Posłuszna

Stado Ogierów w Sierakowie obchodzi w tym roku rocznicę 180-lecia istnienia. Tak naprawdę zorganizowana hodowla koni w Wielkopolsce datuje się od czasu założenia stada sierakowskiego. 8 września 1828 r. przybył do Sierakowa naczelny koniuszy stadnin niemieckich Knobelsdorff, który zdecydował o kupnie dóbr sierakowskich i założeniu Poznańskiej Stadniny Krajowej (Posensches Land-Gestut) Czytaj dalej »

Wykorzystać szansę

Roman Krzyżanowski

Sytuacja ekonomiczna polskich hodowców koni uległa w ostatnich kilku latach wyraźnemu pogorszeniu. Pomimo rozwoju rodzimego jeździectwa krajowy rynek koński jest bardzo płytki. Czytaj dalej »

Wypromować wielkie widowisko

Marta Wójcik

HSBC FEI World Cup Eventing Final w Strzegomiu to najlepsi jeźdźcy i wspaniałe konie, niepowtarzalne widowisko sportowe. Puchar Świata we WKKW stał się jednym z największych sukcesów w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage