Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok VI Nr 4 (19) 2008’

Teraz Polskie Konie

Andrzej Stasiowski, dyrektor biura PZHK

Szanowni Państwo, Teraz Polskie Konie – to hasło akcji, w ramach której zorganizowaliśmy w tym roku aukcje młodych ogierów ras szlachetnych, a w przyszłości mamy zamiar podjąć jeszcze inne działania, których celem jest pokazanie Polakom wielu zalet polskich ras koni i przekonanie ich, że nie muszą konia do jazdy konnej kupować za granicą; że porównywalnej jakości i za niższą cenę konia znajdą w kraju.

Czytaj dalej »

Wolne rodniki w wysiłku koni

Agnieszka Kowalska

Intensywny wysiłek fizyczny stanowi jedną z głównych przyczyn powstawania w organizmie wolnych rodników. Powstaje ich tym więcej, im więcej tlenu używa organizm. Czytaj dalej »

Czempionatowy test skoczków

Michał Wierusz-Kowalski

17. edycja Mistrzostw Polski Młodych Koni w Skokach Przez Przeszkody rozgrywanych pod patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi to już historia. Czytaj dalej »

Urok dobrej Fabuły

Janusz Lawin

Na tegorocznym czempionacie koni rasy śląskiej prawdziwe emocje rozgorzały w momencie, gdy najlepsze trzy klacze, które zwyciężyły w swoich grupach wiekowych, walczyły o tytuł czempionki. Były to: trzyletnia Fabuła, dwuletnia Nife i roczna Rewolucja. Czytaj dalej »

Święto koni zimnokrwistych

dr inż. Ewa Jastrzębska

Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa UWM Olsztyn VII Ogólnopolski Czempionat Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty, który odbył się w dniach 26-27 lipca 2008 r., za nami. Ta najważniejsza dla hodowców polskich „grubasów” impreza gromadzi co roku rzesze miłośników tych najcięższych koni. Bowiem każdy szanujący się hodowca polskich koni zimnokrwistych musi pochwalić się swoim dorobkiem hodowlanym na tej ogólnopolskiej wystawie. Czytaj dalej »

Ocalić grubasy dla potomnych

Rozmawiał: Michał Wierusz-Kowalski

O szansach i zagrożeniach istnienia polskich koni zimnokrwistych mówi Wiesław Niewiński – kierownik Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Białymstoku, przewodniczący Komisji Księgi Stadnej Rasy Polski Koń Zimnokrwisty PZHK. Czytaj dalej »

Szanowni Państwo

Andrzej Stasiowski, dyrektor biura PZHK

Teraz Polskie Konie – to hasło akcji, w ramach której zorganizowaliśmy w tym roku aukcje młodych ogierów ras szlachetnych, a w przyszłości mamy zamiar podjąć jeszcze inne działania, których celem jest pokazanie Polakom wielu zalet polskich ras koni i przekonanie ich, że nie muszą konia do jazdy konnej kupować za granicą; że porównywalnej jakości i za niższą cenę konia znajdą w kraju. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage