Get Adobe Flash player

Artykuły z numeru ‘Rok IV Nr 3 (10) 2006’

Środki poprawiające płodność klaczy

Ewa Szadyn

Niska płodność u koni jest znana na całym świecie. Poprzez stosowanie konsekwentnych środków hodowlanych płodność klaczy można jednak znacznie poprawić. Czytaj dalej »

Użycie pomocy – rzecz oczywista? cz. 2

Jan Skoczylas

Bardzo, ale to bardzo chciałem napisać artykuł o prawidłowym użyciu pomocy jeździeckich. W trakcie pracy zdałem sobie sprawę, że jest to… niemożliwe. Czytaj dalej »

Dzień Woźnicy 2006 w Smolajnach

Ewa Jastrzębska

Zabytkowy pałac biskupów warmińskich w Smolajnach w otoczeniu pięknego parku, łąk i pól był w pierwszą niedzielę czerwca miejscem spotkania hodowców i wielbicieli koni zimnokrwistych. Czytaj dalej »

Konie na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Ewa Jastrzębska

W dniach 24-25 czerwca 2006 r. na rozległym, idealnie nadającym się do organizacji wystaw terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizowano XIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Czytaj dalej »

Skarby Sumbawy (notatki z Indonezji)

Zbigniew Wróblewski

Podczas podróży do Indonezji cztery lata temu pierwsze małe konie ciągnące zaprzęgi spotkałem na wyspie Bali, gdzie używane były w wyjazdowych dwukółkach jako atrakcja turystyczna. Na wyspie Lombok konie te były powszechnie używane w rolnictwie oraz służyły jako środek transportu. Czytaj dalej »

Pokonywanie przeszkód wodnych przez konie a pływanie z konikami polskimi.

Zbigniew Jaworski

Zbierając materiały do niniejszego artykułu zacząłem od pracy doktorskiej Radosława Gawrońskiego, którego poznałem jako doktoranta Instytutu Archeologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Czytaj dalej »

Powozy i pojazdy konne, cz. 5. Królowa Victoria a pojazdy włościańskie

Andrzej Jankowiak

W poprzednim odcinku naszej sagi o powozach i pojazdach powiedzieliśmy prawie wszystko o Victorii, lecz nie o Victoriach, a było wśród wiele ich odmian, modeli i wzorów. Czytaj dalej »

Wystawa w Jedlni

Jacek Hebda

Jedlnia Letnisko to niewielka położona na skraju Puszczy Kozienickiej miejscowość w powiecie radomskim, w której blisko pół wieku temu odbyła się pierwsza regionalna wystawa koni hodowlanych, zorganizowana przez Okręgowy Związek Hodowców Koni. Czytaj dalej »

Wnioski przyjęte przez XXIV Walny Zjazd Delegatów PZHK w dniu 23 maja 2006 r.

  1. Opracować wariantowy plan finansowania działalności Polskiego Związku Hodowców Koni w latach 2007-2013, na podstawie planów OZHK/WZHK Czytaj dalej »

Obchodzenie się z młodymi ogierkami po osadzeniu

Zbigniew Witkowski

Marzeniem każdego hodowcy jest wyhodowanie jak najlepszego konia, a szczytem tego jest oczywiście ogier. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage