Get Adobe Flash player

Wolna trybuna

Ogłoszenia Drobne w kwartalniku

Sprzedajesz lub szu­ka­sz ko­nia, ofe­ru­je­sz sta­nów­kę, ma­sz na zby­ciu sprzęt jeź­dziec­ki lub rol­ni­czy, chce­sz za­re­kla­mo­wać swo­je usłu­gi – ma­my dla Ciebie atrak­cyj­ną ofer­tę re­kla­mo­wą. Zapraszamy do za­po­zna­nia się ze szcze­gó­ła­mi. Czytaj dalej »

Pierwsza wiosenna jaskółka

Ewa Jakubowska, Redaktor Naczelna

Kiedy moi koledzy po fachu, nim jeszcze dostąpiłam zaszczytu występowania w tej roli, mówili, że pisanie wstępniaków jest zmorą redaktorów naczelnych, zwyczajnie im nie wierzyłam. Wspominali, że trudno zdecydować, które z ciekawych artykułów są szczególnie warte polecenia – ja z chęcią zarekomendowałabym wszystkie. Niemal uległam pokusie, by uciec od męki wyboru i trudu pisania. Jednak moja nieoceniona sekretarz redakcji stanowczo wyraziła sprzeciw, mówiąc, że edytorial jest miłym powitaniem czytelników, rezygnować z dobrego słowa na początek nie wypada i, co więcej, nie tylko ona lekturę czasopisma od niego zaczyna. Cóż… przekonała mnie. Szczególnie że mam dobre wiadomości, którymi chcę się z Wami podzielić.

Pierwsza wiosenna jaskółka to nowy dział na łamach „Hodowcy i Jeźdźca” – Ogłoszenia drobne. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, udostępniamy efektywną formę reklamy, z której może skorzystać każdy. Nie ma w tym słowa przesady! Jeśli chcecie poinformować potencjalnych klientów o tym, co macie do zaoferowania, nie musicie znać się na przygotowaniu ogłoszeń w programach graficznych, nie musicie nawet szukać osób, które taki anons zrealizują. Wystarczy napisać kilka słów, dołączyć zdjęcie bądź logo i gotowe – my zrobimy resztę. Sprzedajecie konia, oferujecie stanówkę, macie na zbyciu sprzęt jeździecki, rolniczy, środek transportu, bryczkę, chcecie zareklamować swoje usługi – nasze łamy są dla Was.

Drugą dobrą wiadomością jest to, że rozpoczynamy pracę nad zupełnie nową stroną internetową „Hodowcy i Jeźdźca”. Chcemy stworzyć miejsce w sieci, w którym będziemy mogli być z Wami na co dzień. Dzięki portalowi będziemy mieli możliwość na bieżąco mówić o ważnych wydarzeniach hodowlanych, jeździeckich czy sportowych, służyć Wam radą, pisać o tym, co słychać w regionach, dzielić się zdjęciami, filmami, przedstawiać ciekawych ludzi. Już dziś chciałabym Was zaprosić do współtworzenia strony wraz z nami – liczymy, że będziecie chcieli dzielić się z nami swoimi opiniami, pomysłami i wszystkim tym, czym jako koniarze żyjecie.

A zatem niech mi będzie wolno powitać i zaprosić Was do zapoznania się z wiosennym wydaniem naszego kwartalnika.

Zamiast wstępu

„Chleb karmi moje ciało,
koń karmi moją duszę”

– napisał Michał w jednym ze swoich wstępniaków.

Czytaj dalej »

Się dzieje

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Pięknie jechał Kamil Grzelczyk parkur Grand Prix podczas CSIO5* w Sopocie. Pięknie pokonywał kolejne trudne zadania i sekwencje przeszkód. Pięknie, z dużym wyczuciem, świadomie – wszystko za sprawą wspaniałego siwego Wibaro, który dumnie bronił honoru rodzimej hodowli. Czytaj dalej »

Apolityczne wzloty i upadki?

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Nigdy jeszcze aż tyle nie mówiło się o koniach. Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla „końskiej sprawy” rekordowy. Media wszelkiego autoramentu zasypały nas tematyką hipologiczną. Nic tylko się cieszyć, prawda? Czytaj dalej »

Łza się w oku kręci

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Jak uczcić 12 dekad polskiej hodowli? Wszyscy zadawaliśmy sobie to pytanie w jubileuszowym dla PZHK roku. I trema rosła wraz z upływem dni przybliżających nas do grudniowej Cavaliady, kiedy zaplanowano szereg atrakcji mających uświetnić finał obchodów. Gwoździem programu był jednak bardzo trudny projekt – autorski spektakl 120 lat biało-czerwonych koni… – z uwagi na udział w nim 120 koni i po wielekroć więcej ludzi. Czy stanęliśmy na wysokości zadania? Czytaj dalej »

Alchemia myśli hodowlanej

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Nie o odkrycie kamienia filozoficznego, ergo transmutację ołowiu w złoto tu chodzi; wszak konie są z krwi i kości. Równie daleko nam do poszukiwań panaceum na choroby wszelakie oraz eliksiru nieśmiertelności. Choć tę ostatnią może w przenośni zapewnić sztafeta pokoleń gotowa dbać o spuściznę przodków i rozwijać to, co im w spadku przypadło. Do tak cudacznych dywagacji skłania mnie święto 120-lecia istnienia Polskiego Związku Hodowców Koni. Czytaj dalej »

Tradycja droższa pieniędzy

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Takiej wiosny polskie jeździectwo jeszcze nie miało. Na przełomie maja i czerwca odbyło się aż siedem imprez międzynarodowych, w tym pierwszy raz w historii 5-gwiazdkowe CSIO w Sopocie czy pięknie kontynuowane 4-gwiazdkowe zawody w Poznaniu. Chyba nigdy nie było u nas tylu pieniędzy do wygrania, ergo nagromadzenia gwiazd światowej ekwitacji skorych coś uszczknąć dla siebie z tego ponad miliona euro (sumując wszystkie pule nagród z kolejnych turniejów). Oczywiście to zarówno dla gospodarzy, organizatorów, sponsorów, jak i kibiców wielkie wydarzenia, ale i dla Polski prestiż oraz doskonała okazja do promowania kraju. Jest więc z czego się cieszyć i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Czytaj dalej »

Naście dekad, dobry początek

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Oj, będzie nam słodko, tyle tortów niebawem do skosztowania. Urodziny obchodzić będzie m.in. warszawski Pałac Kultury i Nauki; w czerwcu upłynie 60 lat, kiedy ów architektoniczny symbol przyjaźni (zwany przez obcokrajowców solidnym kościołem) został oddany ku obywatelskiemu pożytkowi. Będziemy również świętować minione 90 lat działalności Polskiego Radia; 1 lutego 1925 roku wyemitowało ono pierwszą audycję. A dla Polskiego Związku Hodowców Koni bieżący 2015 jest jubileuszem 120 lat zorganizowanej hodowli koni na ziemiach polskich.
Czytaj dalej »

Życzenia się spełniają

Michał Wierusz-Kowalski, Redaktor Naczelny

Miniony rok obfitował w wiele znaczących dla środowiska hodowlano-jeździeckiego wydarzeń. Trudno je wszystkie w dwóch słowach streścić, ale… Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage