Get Adobe Flash player

Reportaż

Hucuły na Trakcie Królewskim

tekst: Katarzyna Kwiecińska-Olszewska
zdjęcia: Paulina Peckiel

Mówi się, że hucuły to konie wszechstronne. Ostatnio miały okazję udowodnić, że potrafią zachować spokój i dobrze się zaprezentować nie tylko w codziennej pracy czy na pokazach i zawodach, ale także podczas parady ulicami Warszawy. Czytaj dalej »

U nas terapeutami są konie

Piotr Dzięciołowski

Pojęcie hipoterapia kojarzy się przede wszystkim z leczeniem pacjentów z porażeniem mózgowym, dotkniętych autyzmem, upośledzonych umysłowo… Mało kto wie, że konną terapię stosuje się również narkomanom i alkoholikom, także niedostosowanym społecznie, przebywającym w zakładach odosobnienia. Czytaj dalej »

Spotkanie Światowej Federacji Hodowli Koni Sportowych WBFSH 2007

Dorota Lewczuk

Ostatnie spotkanie WBFSH odbyło się w dniach 5-8 listopad 2007 roku w miejscowości Apeldoorn w Holandii. Pierwszego i ostatniego dnia organizator spotkania KWPN zorganizował wycieczki do stad i stajni swoich hodowców. Ponadto doszło także do wielogodzinnego posiedzenia zarządu i komitetów wykonawczych WBFSH. Czytaj dalej »

Dobre bo polskie !!!

Mając na względzie promocję polskich ras i skierowanie uwagi naszych zawodników na konie polskiej hodowli, Polski Związek Hodowców Koni postanowił nagradzać tych, którzy przyczynili się do sukcesów sportowych koni wpisanych do polskich ksiąg stadnych. Czytaj dalej »

Dzień Woźnicy 2006 w Smolajnach

Ewa Jastrzębska

Zabytkowy pałac biskupów warmińskich w Smolajnach w otoczeniu pięknego parku, łąk i pól był w pierwszą niedzielę czerwca miejscem spotkania hodowców i wielbicieli koni zimnokrwistych. Czytaj dalej »

Konie na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Ewa Jastrzębska

W dniach 24-25 czerwca 2006 r. na rozległym, idealnie nadającym się do organizacji wystaw terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizowano XIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Czytaj dalej »

Skarby Sumbawy (notatki z Indonezji)

Zbigniew Wróblewski

Podczas podróży do Indonezji cztery lata temu pierwsze małe konie ciągnące zaprzęgi spotkałem na wyspie Bali, gdzie używane były w wyjazdowych dwukółkach jako atrakcja turystyczna. Na wyspie Lombok konie te były powszechnie używane w rolnictwie oraz służyły jako środek transportu. Czytaj dalej »

Wystawa w Jedlni

Jacek Hebda

Jedlnia Letnisko to niewielka położona na skraju Puszczy Kozienickiej miejscowość w powiecie radomskim, w której blisko pół wieku temu odbyła się pierwsza regionalna wystawa koni hodowlanych, zorganizowana przez Okręgowy Związek Hodowców Koni. Czytaj dalej »

Sprawozdanie z XXIII Walnego Zjazdu PZHK

W dniach 17 – 18 maja 2004 r. odbył się w Warszawie XXIII Walny Zjazd Polskiego Związku Hodowców Koni. Zjazd cieszył się dużą frekwencją zarówno wśród uczestników pełniących funkcje w ramach struktur PZHK, jak też zaproszonych gości. Przybyło 87 delegatów reprezentujących poszczególne Okręgowe Związki oraz sekcje i związki rasowe, sfederowane w PZHK, a także 16 kierowników OZHK. Czytaj dalej »Partner przy wydawaniu pisma
Prenumerata "Hodowcy i Jeźdźca" w wyjątkowej cenie! Teraz tylko 44 zł rocznie zamiast 75,96 zł.
Prenumerata "HiJ" się opłaca!

Reklama:

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Monitoring Stajni
Stajnia Wygoda
LEX HIPPICA
SO Sieraków
Jagodne
Cichondressage